Логин
Пароль
Войти
RU
sp
UA
spar_logo
Главная SPAR Партнеры SPAR Покупателям Карьера Адреса магазинов Контакты

Французи кажуть: треба їсти, щоб жити

Французи кажуть: треба їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти - Il faut manger pour vivre et il ne faut pas vivre pour manger.

Воно звичайно, не посперечаєшся. Але ще й важливо, як є і що є. Адже більшість з нас харчується як доведеться і чим доведеться, практично на ходу. Поки ще мало хто користується доставкою гарячого обіду в офіс. І навіть вдома, за обіднім столом, ми далеко не завжди приймаємо їжу правильно. І внаслідок неграмотного харчування втрачаємо здоров'я. Блідість, мішкувата особа, низька працездатність, поганий настрій, дратівливість ... А потім ... Хвороби і - «мементо море» ... Це вже занадто, скажете ви, ніхто ще від їжі не вмирав, якщо вона, звичайно, не отруєна. Вірно. Але харчуючись неграмотно, ми труїмо себе повільно і непомітно - роками. А пізніше не розуміємо, звідки взялися ті чи інші захворювання.

А адже правила здорового харчування нескладні, їх легко запам'ятати і їм легко дотримуватися.

Ну, скажімо ...

Продукти харчування повинні бути чистими, свіжими і якісними.

Їжте без поспіху, не беріть їжу, коли ви втомилися, роздратовані, коли у вас висока температура, коли відчуваєте біль, коли перегрілися або, навпаки, переохолодилися.

Пережовуйте їжу, як і думки, довго і ретельно.

І боронь вас Боже є до повного насичення і почуття тяжкості. Пам'ятайте, що не їжа вас споживає, а ви споживаєте її.

Тобто харчування має приносити радість, лікувати і зміцнювати організм, а не руйнувати його.

Збалансованість харчування

Ви думаєте, важливо, скільки калорій ви споживаєте - багато, мало? .. Основа харчування - не її калорійність, а збалансованість. У Стародавньому Ките вважали, що протягом доби людина повинна отримувати 5 смаків: солодкий, гіркий, кислий, гострий, солоний.

Продукти бажано вживати в їжу в їх природному стані. Тобто менше піддавати їх тепловій обробці. Мова йде, звичайно, про певних продуктах. Крупи, наприклад, рекомендується замочувати на 2-3 години або на ніч. Овочі, фрукти, горіхи, насіння ... Так, і не їжте дуже гарячою або дуже холодної їжі, а замість обробленого цукру краще вживати фрукти або мед.

Не їжте

Курячу гузку, наприклад. Крім великої кількості жиру в ній міститься безліч дрібних бульбашок, стінки яких поглинають бактерії і віруси.

Сирий соєвий соус. Приготування соусу - складний технологічний процес. У результаті продукт може втратити необхідну чистоту. Тому перед тим, як полити їжу соусом, треба його закип'ятити 15 хвилин. Особливо, якщо виявите в ньому частинки цвілі.

Слід зменшити вживання кухонної солі, м'яса, алкоголю, солінь, копченостей та консервантів. Це особливо важливо дотримуватися, коли ми хворіємо, в період ослаблення організму.

Не їжте м'ясо хворих тварин. Як дізнатися, боліло чи тварина? Просто майте на увазі, що таке м'ясо найчастіше купують на ринку. М'ясо погано проводить тепло, тому внутрішні частини його не прогрівається до потрібної температури, здатної знищити переносників захворювань. У результаті ... ну, ми вже говорили про це вище.

Що пити

Почнемо з споживання води.

Ви, звичайно, чули про користь склянки води натще. Це допомагає промиванню шлунково-кишкового тракту, стимулює його активність і покращує травлення.

Після фізичного навантаження (потовиділення) випийте злегка підсолену воду - це поповнить запаси рідини в організмі і відновить сили.

Пийте більше води, коли хворієте. Тим самим ви поповните розтрачені запаси рідини і виведете з організму бактерії і віруси.

Що стосується соків, то краще пити їх свіжоприготовленими. Частіше вживайте також настої трав і ягід.

SPAR sp Партнеры SPAR sp Покупателям sp Карьера sp Адреса магазинов sp Контакты
© 2003 - 2014 SPAR GBS
Design by GBS